Trimhockeyers
Trimhockey is een interessante vorm van hockey voor mensen die geen of weinig hockeyervaring hebben en die toch op een ontspannen manier de hockeysport willen bedrijven. Trimhockey is met name bestemd voor volwassenen vanaf 30 jaar die vaak al één of meerdere gezinsleden hebben die actief zijn in de sport. Deze mensen vinden het vaak leuk om de beginselen van het hockey te leren en zo meer betrokken te raken bij het spel van hun gezinsleden. Daarnaast is het goed voor de conditie en prettig om actief bezig te zijn in teamverband. Momenteel zijn er steeds meer oud-hockeyers die op trimhockey gaan wegens de vrijblijvende sfeer. Belangrijk is bij het trimhockey dat iedereen kan spelen, mede- en tegenstanders.
Een trimhockey groep kan bestaan uit alleen dames, heren of gemixed. Het niveau van de groep hangt af van de leeftijd, fysieke gesteldheid e.d. Bij verenigingen met een grote trimhockey afdeling zijn vaak meerdere groepen gevormd, vraag hiernaar bij uw vereniging.
Het begeleiden van een groep trimhockeyers vraagt door de diverse samenstelling van de groep vakdeskundigheid om zo aan de verschillende behoefte van de teamleden te kunnen voldoen.
Trimhockeyers zijn ook voor het verenigingsleven van belang. Zij kunnen binnen de vereniging een bestuurlijke functie vervullen, een jeugdteam coachen en/of begeleiden, bardienst draaien e.d. Trimhockey is momenteel niet meer weg te denken bij een vereniging.
Volgend seizoen (2009-2010) komt er een trimhockey handboek waarin onder andere veel informatie staat voor de trimhockeyer. Van informatie over de samenstelling van de doelgroep tot informatie over toernooien en competities. We houden alle trimhockeycoördinatoren en verenigingssecretarissen op de hoogte wanneer dit handboek klaar is.