Verga bondscoach Nederlands jongens A
29 okt '11
De Koninklijke Nederlands Hockey Bond heeft Alejandro Verga aangesteld als bondscoach van Nederlands jongens A. Dit najaar start Nederlands jongens A met het programma in voorbereiding van onder andere de Volvo 4-Nations Cup die in april in Nederland wordt gespeeld. Verga blijft actief bij heren 1 van H.G.C., waar hij trainer/coach is.
Verga heeft ervaring met het coachen van nationale elftallen. Als bondscoach van Argentinië heren < 21 werd hij tweede bij het WK in 2001. Voor Jong Oranje heren was hij in 2004 assistent trainer. Verga was bondscoach van de nationale Argentijnse hockeyploeg. In Nederland won de Argentijn met Amsterdamsche H. & B.C. de Europa Cup 1 in 2005 en de Europa Cup II in 2007.
De in Nederland wonende Argentijn speelde 149 interlands voor Argentinië en speelde onder andere de Olympische Spelen van Seoul in 1988.