Speciale leden

Zonder vrijwilligers kan er niet gehockeyd worden. Al die bestuurders en commissieleden, scheidsrechters, trainers, coaches én al die andere vrijwilligers maken dat we onze sport op een fijne manier kunnen beleven. De KNHB is trots op al deze vrijwilligers en is hen dankbaar.

Een aantal van hen heeft zo veel betekend voor de hockeysport, dat zij een bijzondere onderscheiding hebben ontvangen. Zij zijn benoemd tot Erelid of Lid van Verdienste, hebben de Erepenning ontvangen of zijn Drager van de Bondspeld.

Ereleden

2018
R. Reinoud Imhof
2017
C. Karin Pannekoek
2016
M.Y.C.G. Marjolein Bolhuis-Eijsvogel
P.C. Peter von Reth
2014
J.H. Johan Wakkie
J.H.L. Jan Albers
2013
T.F. Teun de Nooijer
L.B. Louis Coster
I. Irving van Nes
2012
H.C.P. Heleen Welschen-van Rooij
2011
T. Ties Kruize
2009
L. Lex Donia
2008
K. Karen Wesselink-Goudsmit
2006
J.H.A. André Bolhuis
2005
H.R. Koos Formsma
2004
R.P.G.L.M. Ruud Verbunt
P.H.A. Peter Paul Lathouwers
2002
J.M. Marijke Fleuren – van Walsem
H.W.E. Hans van de Velde
2000
R. Rita Keverling Buisman
H. Henk Westerlaken
1999
J.L. Japik Riemersma
1998
W.T. Wiert Doyer
D.J.W. Dick van Boven
B. Bob Davidzon
M.W. Marianne Kooijman Bernard
E.F. Etienne Glichitch
1996
J.T.A. Joop Burbach
1995
Th. Theo Ykema
1994
C. Cora de Wilde – de Grooth
E.A.M. Els van Breda Vriesman-Commandeur
1993
F.G. Frans Spits
1992
G.W. Govert Weinberg
H.G.J. Harrie van Hout
1991
P.S. Piet Lathouwers
1990
A.J. Ab van Grimbergen
1989
S.Y. Bouma
1988
M. Margreet Wijnstroom
E.A. Els van Limburgh-Boot
1987
P.D. Peter Broers
1986
W.M. Wim van Heumen
1984
W.F. Willem Cornelis
Ph.M.R. Phil Kooke
1982
F.F. Frans Sijmons
1981
H.M. Henny van Oosterzee-Saendker
A.F. Guus Lathouwers
1980
A. Loekie Vehmeijer-Bijleveld
1979
H. Hans d’ Ailly
1976
G.C.A. van de Poel-Doyer
1975
P.M.J. Piet Bromberg
J.D.J. Koos Idenburg
C. de Jong
1973
A. Demaurex
1972
E.D. Miel Engelberts
1969
H.E.A.M. Henri van Zinnicq Bergmann
1968
R.I. Reina Schuitema
1967
P.F.S. Frans Otten
C.M. Cees Vliegenthart
1965
H. Henk van der Heide
1962
W.F. Wim Westermann
1961
H.Ph. Hans Visser ‘t Hooft
1960
J.G. Jaap Harkema
E. Eska de Josselin de Jong
1958
R. Baron van Pallandt
C.Ch. Carel Geijl
J.L. Jaap Quarles van Ufford
J. Joop Wagener
1955
W.C. Hooft Graafland  †
1954
L. Diercxsens  †
R.G. Guus Frank
H.E.A. Molhuysen
1953
D. Dein van Baasbank-Roos
L.J. Lou Hoffman
1952
F.A. Frits Drijver
1949
M.F.M. Rollin Couquerque
1939
Tj. Holkema
1930
J.D. Tresling
1927
W.J.A. Mulier
1920
E. Chabot
A.A. Diemer Kool
A.B. van Holkema
1917
M. Walen-Froger
Ch. van de Poll

Leden van Verdienste

2019
C. Carlien Dirkse van den Heuvel
R. Robert van der Horst
R. Rob ten Cate
2017
E. Edna Rutten
R. Roel van Eert
G.J. Gert van Leusen
2016
I.M. Imbert Jebbink
J.J.C. Jep Karres
S.W.M.M. Bas Maassen
2015
A. Albert Spijkman
R.E.H.F. Robin Rösch
M. Marieke Dijkstra
K. Karin den Ouden
R.F. Robert Tigges
2014
B.H.J.M. Bernard Verbunt
N.A.M. Nico Kooij
F.J.H. Frank van der Peet
J.D.M. Janneke Schopman
T.W.D. Taeke Taekema
R. Renee Cohen
2013
D. Daan van de Vijver
J.W. Jan Willem Schuit
C. Cees Koppelaar
2012
P.J.M. Peer Maas
M. Maartje Goderie
K. Kim Lammers
N.F. Naomi van As
P.C.P. Paul Hergarden
C.M. Clarinda Sinnige
F.M.A.M. Floris Evers
S.A. Sophie Polkamp
E.F. Ed van den Bent
R. Roderick Weusthof
P.J.H. Paul van Ass
M.Y.H. Maartje Paumen
T.H. Theo van Erp
M.G. Maurits Hendriks
M.J. Max Caldas
E.M. Ellen Hoog
2011
A.A.J.M. Arnold van Bijnen
M.E. Marja Went-Muns
A.J. Nol van de Kant
G.H.J. Gerard Hogendoorn
R.L. Ruud Vreeman
2009
H. Hans Koppens
J. Jons Hensel
J.H. Jan Dresselhuys
2008
M. Minke Smeets – Smabers
H.A. Hans de Bie
F. Fatima Moreira de Melo
I.W. Ivo Opstelten
2007
H.E. Henk ten Have
L. Lot Paats – de Vos
R. Ruud Wagner
2006
M.G. Minke Booij
J.M. Jeanneke van ‘t Hek
M.J.A. Marc Lammers
J.C.H. Jan Hagendijk
B.L. Hindriks
R.A. Rob Campbell
2005
W.P.A.M. Mijntje Nierman – Donners
F.P. Peter Elders
F.H. Ferda Trip-Abercrombie
2004
C.M.J. Carel van der Staak
H. Hans Brian
2003
A.W.J.M. Joop Veelenturf
W.A. Wybren Bouwes
2002
D. Dick Snoeck
L. Leo Markensteyn
2001
M.E. Mariette van Gelein Vitringa
P.B. Peter Elffers
2000
T.F. Teun de Nooijer
J.P.M. Jeroen Delmee
J. Johannes Veen
W. Wouter van Pelt
P.W.A.M. Elly Terra – Kersten
R. Remco van Wijk
S.J.U. Suzan Veen
E.A. Erik Jazet
P.C. Peter von Reth
M.E. Miriam van Gemert
H.C.A.M. Henk van Hoof
P.W. Wisse Smit
1999
M.J.E. Marc Delissen
M. Max Koops
J.D.H. Irene Hendriks
H.A.M. Harrie Delmée
1998
C.H.A. Carole Thate
J.E.G. Mans Lejeune
E.J.W. Ed Kanters
A.W.A. André Hafkamp
L. Lex Donia
S.P. Stephan Veen
L.G.J. Leo Drenth
J.M.W. Hans Koppert
M.Y.E. Mieke Veltman
Ch.J.Th. Luyk
1996
D.C. Dick van Dommelen
H. Polstra
E.W. Noor Holsboer
J.A. Jacqueline Toxopeus
T. Taco van den Honert
F.R.M. Ronald Jansen
H.R. Koos Formsma
R.W. Roelant Oltmans
J. Brinkman
M.B. Maurits Crucq
R. Roberto Tolentino
W.A. Wietske de Ruiter
1995
M.N. Margo Plate
J.J.Th. Theodoor Doyer
C.J. Cees Bovelander
B.Th.W.M. van Oosten
1994
F.J. Floris Jan Bovelander
W.F. Feke Hendrikse
J.L. Japik Riemersma
L. Lieke van Oosten-Kliphuis
1993
D.J.W. Dick van Boven
A.P.M. Ton Lejeune-Appel
J. Hannie Leeflang-Poldervaart
B.M. Bert Keulen
1992
J.W.D. Jan Willem Gast
J.H. Joep Brenninkmeijer
J.I. Jolanda Mohlmann
1991
B.A.M. Trix Lemmens-Nillesen
E.W. Els van der Veldt-Leenheer
T.A. Theo Föster
W. Will Limpens
1990
C.J. Cees-Jan Diepeveen
E.A.M. Lisanne Lejeune
T.M. Tom van ‘t Hek
C. Carina Benninga
J. Joost Bellaart
H. Hans Jorritsma
R.A. Ruud Verhagen
G.Ch. Nijhof
E.E.F. Bep Samson-van der Hert
1989
J. Jan de Vries
K.H.H.J. Karel Kuhlmann
J. Jack Querens
J.C. Jan Strick van Linschoten
J.W. Canters
1987
A.S. Aart Brederode
T. Ties Kruize
1986
C. Cora de Wilde – de Grooth
D.E.M. Dorette Ypenburg-Woltring
M.Y.C.G. Marjolein Bolhuis-Eijsvogel
B. Bob Davidzon
S.P. von Weiler
R. Rob van den Brink
J. Joop Helmig
G.P.J.M. Gijs van Heumen
1985
G.P. Georges Petit
1984
J.H.L. John den Aantrekker
P.J. Piet Duinker
E.A.M.I. Lisette Sevens
J.H.A. André Bolhuis
J.L.P. Schussel
1983
P.F.M. Pierre Houben
C.C. Bob Klicks
F.J.K.N. Marijnen
C.N. Zwart
1982
J. Jose Poelmans
P.T.M. Paul Litjens
J.M. van Asselt-de Vries
1981
P.S. Piet Lathouwers
B.M. den Hollander-Vaessen
J. Bosloper
G.C.H. Gerard Lieffering
C.P. Ken Meijaard
1980
H. Henk Mees
1979
U. Udo Suermondt
P. Dijckmeester
J. Jan Mintjes
1978
S.T.F.M. Stef Drost
A.A.C. Inemie Gerritsma-Claasen
A. van de Miessen-van de Hof
G.E. Ina Volkers-ten Brink
1977
M P G Riet Kuper
J.J.A. Gerritsen
B. Verkes
1976
H.L.J. Harry Hogenhuis
1975
S. Sonja Dudok van Heel
R.I.E. Rie Spits-van Ekeris
J.P.F. Mulder
1974
A.E. Anneke Staring
W. Wilma Koopmann
F.G. Frans Spits
W.N.E. van Halder
Chr. Overhoff
1973
A.J. Ab van Grimbergen
N.B. Nico Spits
C. de Jong
E.J. Eshuis
H.C.W. Hans Schnitger
R.L.G.H. von der Fuhr
1971
F.F. Frans Sijmons
C.J. Chris Bollee
G. Prins
J.A. Jo Jurrissen
1970
J.Th. Jules Ancion
B.H.F. Isselmann
1969
P.E.R. Bert le Blanc
1968
S.M. Brandenberg
1966
J.M.M. Jeanne Hogestijn
M. Mary Meurs
W.J.A.G. Wim Dopheide
1965
M. Margreet Wijnstroom
J.C. Job Hardeman
P.J. Piet Nefkens
D.E. Rogge-Vos
1964
J.J. Helders-Vader
1962
H. Baron Collot d’ Escury
1961
H. Onland
1960
J.A. van Donselaar
1958
H.P. Dick Loggere
G.M. Drooglever
D. van Maren
1957
H. van Schaaijk
H.J. van Zuylen
1956
R. de Waal
C.J.C. Molhuysen

Houder van de Erepenning

2019
P. Peter de Leeuw
F. Frank van Olphen
2017
J.A.A.P.M. Hanneke Menting
2016
H.A.M. Toine Alferink
F. Fokko van Beuge
R.W. Reinier Verhoeven
2014
E.J.A.M. Ernst van der Pas
H.C.A.M. Henk van Hoof
P. Pat Peters
C.M.J. Ineke Blok
2013
D.J. Joop Diephuis
R.A. Ruud Verhagen
2009
A.M. Adri de Bekker
2008
B.H.J.M. Bernard Verbunt
J.G.J. Hans Bertels
H.G. Henk Gentis
V.I.M. Vincent Pijpers
2007
A. Arnaud Naeff
N. Niek Koppen
2006
R.H A. Rolf van den Wall Bake
J. Jeroen van Bergen
2005
J. John Plesman
2001
A. Flokstra
2000
N.A.M. Nico Kooij
JW Jan-Willem Gramkow
B.L. Hindriks
A. Andries Andrea
1997
G.J. van Kesteren
1996
J.H.A. André Bolhuis
1994
W. Vrolijks
R.F.M. Ruud Lubbers
1993
J.H.L. John den Aantrekker
E.J.J.A. Eugène van Halder
J. Jan ten Hoopen
M. Blokpoel
L. Bokma
1991
L. Leopold Wolters
1990
C. Dieneke Pot
F.H. Schreve
M.A. Jacobs
1989
F. Frits Vogelaar
1985
J.A. Joost de Vries
P.W.A.M. Elly Terra – Kersten
H.G.J. Harrie van Hout
B. Bob Davidzon
M. Margreet Wijnstroom
Th. Theo Ykema
W.M. Wouter van den Bergh
H.F. Eschauzler
1984
C. Cora de Wilde – de Grooth
A.E. Alette Kaijen-Pos
C. Carina Benninga
A.J. Sandra Le Poole
J.D.H. Irene Hendriks
M.Y.C.G. Marjolein Bolhuis-Eijsvogel
E.A.M.I. Lisette Sevens
S.P. von Weiler
B.A.M. Det de Beus
M. Margriet Zegers
F.E.M. Elsemieke Havenga
A. Aletta van Manen
G.P.J.M. Gijs van Heumen
C.C. Bob Klicks
M.B. Marieke van Doorn
A.L.C.M. Anneloes Nieuwenhuizen
M. Martine Ohr
L.E. Laurien Gales-Willemse
J.F.M. Fieke van Griensven-Boekhorst
G.J. Govert-Jan de Lint
P. Verschoor
1977
S.M. Brandenberg
1976
J.Th. Jules Ancion

Drager van de Bondspeld

2019
H. Hans van Eck
J.H. Jan-Hein Swartjes
P. Pim van Loon
2018
W. Wim Kemps
B. Bert Schoo
J.M. Jan Maarten Brommersma
E. Elsbeth Ruys
M.C. Marianne van der Mei
F.X.M. Frank van ‘t Hek
B Brigitte de Vries-Scheeren
2017
E.J. Bert Knot
M.L.T. Marlou Schuit
C. Caroline Brunekreef
2016
R.J.J. Rob Bertram
G.A.M. Gemma van Schaik
L.G.H. Leon Rutten
C.A.J.M. Marie Claire Leenheers
E.B. Eppo van Bolhuis
M. Marjan Seelen
M.A. Marijke Bijen – van den Muijsenberg
R. Reinier Lecram
C.J.M. Cathy Woudenberg
G.S.M. Trudy Vierveijzer
R. Richard Jansonius
2015
N. Daniella Schaub
N. Niels Rockx
B. Brigitta Kellerman
D.J. Jaap Quarles van Ufford
J.W. Jaap witkamp
2014
GJM Gabriëlle Slinger-Polman
    H.G.J. Henk Ras
H. Hans Claassen
M. Myriam Klopper
F. Femke Teeling
K Kitty Vonk-Derks
I. Ingeborg Geurten
F. Frans van Vught
2013
A.R. Anneke Tromp
G.F.M. de Groot
N. Nico Broers
2012
G.J. Gert van Leusen
R.J. Rob de Blaey
K. Kees Ariaans
2011
R. Rita Andriessen
R. Rob ten Cate
H.B. Brugt Jonker
W.O. Willem Venema
R.W. Rob Petri
M. Marianne ten Have – de Boer
F.X.M. Frans Coolen
2010
C.A Cees Overbeek
S.D. Sou Dak Wen
2009
W.A. Wil van Berkel
J.N.J.M. Jan Mercx
Y Yolande van Doornspeek
2008
E.P.H.E. Rico Schaap
M.A.L. Monique Weehuizen
E.J.M. Ernst-Jan van Putten
A.M. Ada Kolff
G.H.M. Gerard van Jaarsveld
2007
C.J. Kees Scheltes
A. Nol Baarschers
R.J. Roland Ernst
H.J. Bart Bernink
D. Dymph de Jonge-de Graaf
2006
M.W. Maarten Boskamp
J.H. Hans Hanewinkel
R. Rob van den Brink
A.H.J. Ton Soetmulder
J.H. Hans Blom
2005
W.A. Lex Lensink
R.J.M. Robert-Jan van Ette
A.M. Adri de Bekker
R. Renee Cohen
P.C. Peter von Reth
H.E. Henk ten Have
F.H. Ferda Trip-Abercrombie
B. Birgit Heidendaal-Brenn
B.G. Meijwes
J.A. Gusta Snoeks
2004
G.M.J.A. Truke Heringa
H.N.P. Hans van Rensen
W.A. Wim Swart
A. Anita Beecheno
H. Huib van Laar
A.M. Mieke Wieringa
M.J. Riet Bodewes – van Ruiten
H.J. Herman Mos
H.L. Jetje Ho-van der Brug
H.R. Henriette Stuurman-Haije
H.J.F. Frits Knaake
P. Peter Schoon
R. Rob Dashorst
P.W.C.L. Piet Bisschop
2003
F.J.H.M. Frank Martens
H.A. Hans de Bie
M. Marius Meijers
M.A. Martin Vellinga
W.A. Wybren Bouwes
R. Rob Maissan
W.J.C. Pim Westerink
J.H.M. Hanneke Verhoeven
V.N. Permet
J.E.M. Jos Zeij
L. Louis Barzilay
2002
H. Henk Arends
D.M. Ineke van Dijk- Wijngaard
J.A. Jaap Verwer
P.H. Paul Henri Bonnerman
P.A. Hofman
C.P. Thomassen
2001
A.L.M. Ton van Wayenburg
A.W. Anneke Kroon
E.J.B. Lonneke Prins
C.M.C.M. Charles Verbruggen
J. Jelle Klipp
J.H. Hans Wentholt
2000
J.A. Joost de Vries
L.B. Louis Coster
J.M.F.H. Hans Schrijvers
T. Teun Bleijenberg
B.M. Lesha Witmer
1999
L.J. Hans Kamphuis
J.T. Joes van Erp
R Ridy Rovers-Wijnbelt
A. Anke van Drempt
R.W. Rob de Groot
J.J. Ibelings
1998
A.H. Fred Platzek
H.P. Paul Hadewegg Scheffer
J.G.H. Jan Lorist
T.A. Ton de Gans
1997
J.H. Jacques Beentjes
T.J.J.M. Theo van der Lugt
M. Marijke Smoolenaars
D. Dick Snoeck
J.N.C. Hans Stallinga
J.P. Anja van der Sprong
P.C.J. Peter Leijh
1996
H.J. Henk Kroos
D.C. Dick van Dommelen
C. Cees Veenis
A.J.M. Ans Corbeek-Bicker
F.J. Feiko van der Veen
B. Barbara Menges
B. Thomas – Menges
1995
M.H. Mary Knop
G. Geert Meijerhof Sr.
M.N. Margo Plate
R.A. Ruud Verhagen
H. Helga Landman-Smolders
F.E. Florence van Beaumont
J.G. Joost Rowold
R.P.W. de Ruiter
M.C.F. Margot de Ruiter-Roskott
B.J. Klomp
M. Kuiper-de Jonge
1994
H.B. Hans Wolf
CPT Charles Schijf
J.A.S. Schotto Greven
A.W. ? Boel
K. Meijer
W.M. Oosten
J.C. Willers
1993
J.H. Johannes v.d. Scheer
T. Theo Boes
P.W.A.M. Elly Terra – Kersten
H. Henk Vossen
L. Lieke van Oosten-Kliphuis
J.J. Jos van Kasteren
J. Dragt
G.A. van Dijk
J.A. de Kloe
1992
H.W. Henk Nefkens
M.J.M. Mathilde Zeestraten-van ‘t Hullenaar
A. Ans Toxopeus-Vera
I. Imme de Bruijn
C.R. Snoek
1991
A.M.E. Anneke van Doorn
H.D. Hugo van Leeuwen Boomkamp
E.A. Els van Limburgh-Boot
E.W. Els van der Veldt-Leenheer
C.J. Tineke Deiman-v. Geffen
G.C.H. Gerard Lieffering
1990
N. Nel Klein Bog-Kruize
E.G. Els Sanders-Pelger
J.M.J. John Oomen
A. Arnaud Naeff
F.M.G. Flos Wisse Smit – Kooman
K.H.H.J. Karel Kuhlmann
C.H.F. Chris de Nooijer
J.H. John Hollander
L. Lelkens
G.Ch. Nijhof
L. Lily Payens-Beijer
1989
F.J.M. Fred van Leeuwarden
J.A.P. Grevers
1988
C. Corrie Ruskamp-van Baak
B.A.M. Trix Lemmens-Nillesen
T.L. Tiek Rooda-Brix
P. Paul Gerlach
E.J.J.A. Eugène van Halder
J.J. Willems
B.L. Hindriks
J.W. Canters
R. Hulshoff-van Ronkel
1987
J.F.J.C. Hans van Bavel
M. Marjon Kostelijk
A.C. le Blanc-van Straten
F. Boy van Bekkum
1986
S. S Banga-tammes
R.D.A.L.H. Remy de Bievre
V.J.M. Vincent Leijh
H. Hein Knottenbelt
G.E. Ina Volkers-ten Brink
1985
W. Willem van Benthem
A. Aart van Deth
H. Henk Wieringa
    N.G.B.A. Gladys Dettmeijer
H. Hendrickx
A.P. Magendans-Post
1984
J.H.L. John den Aantrekker
S.T.F.M. Stef Drost
M.H. Marco Klein Nagelvoort
J. Bosscher
Ph.M.R. Phil Kooke
H.E.A.M. Henri van Zinnicq Bergmann
J. Jan Mintjes
J. Disch
J.A.P. Scott-van Sleeuwen
1983
U. Udo Suermondt
A.A.C. Inemie Gerritsma-Claasen
J.K. Joop Bartelds
C.L. de Beaufort
C.N. Zwart
B. Verkes